Růže

20. května 2018 v 14:54 | romantická duše |  bezejmenné zpovědi
Zkoumaný objekt: B.
Provedeno: 17. 5. ve vlaku

Neustále očima bloudím ke dveřím vlaku a čekám, že se tam místo další plešaté hlavy unaveného čtyřicátníka nebo mastných vlasů upracované matky dvou dětí objevíš ty a jako kouzelník mávnutím hůlky proměníš moji špatnou náladu (po pětce z fyziky a čtyřce z matematiky) v šťastně bláznivou jen díky své přítomnosti a svému lehkému úsměvu. Vlastně ani nemusíš nic říkat, všechno vizuálno bude doprovázet příjemná hudba ze sluchátek a budeme si rozumět i beze slov. Ano, občas mi připadá, že si tě moc idealizuji.

Jak to tak píšu, připadám si jak nemocný psychopat a stalker, což bys mi, kdybys měl tu příležitost, samozřejmě řekl do očí. Nebo máš možná jiné mínění. Přeji si, abych ti mohla číst myšlenky, i když bych ti tím vzala i ten poslední kousek soukromí.

Pouštím hudbu a sleduji, jak vlakem dále proudí desítky lidí. Sedá si ke mně milý muž s kšiltovkou, v ruce držící pugét, jež po přistání na sedačce u okna odkryje několik rudých růží. Představuji si, jakou radost tím svojí dívce, až vlak dorazí do cílové stanice, udělá, a to, že si na ni během dne vzpomněl, že na ni myslí a snaží se ji rozveselit, mě nutí k úsměvu. A taky ke smutnému sklopení hlavy, protože v tu chvíli zapochybuji, že mě někdy čeká něco podobného.

Čas odjezdu se blíží a ty nikde. I tvůj nejlepší kamarád sedící opodál už ztrácí naději. Budeme si holt muset poradit bez tebe a tvého pozitivního myšlení. Naštěstí jsem si včera zakoupila novou knihu a tak svůj zrak skryji mezi řádky. Ponořená v písmenkách ani nevnímám, že se vlak rozjíždí. I když jsem přelétla jen pár kapitol, stihla jsem se ztotožnit s několika postavami. Připadám si, že jako Daniel sleduji zpovzdálí tvůj život a tiše se toužím stát jeho součástí, ale jednoduše nejsem schopna ti to sdělit. Vždy je tu něco, co mě zastaví. Ale doufám, že třeba ty jsi stejný blázen jako Kit a ve chvíli, kdy se budu ze všeho hroutit, mě překvapíš s muffinem a čajem. A pomůžeš se mi vypovídat, protože mám z nějakého důvodu pocit, že bys mi porozuměl. Nevím proč. Možná je to jen a pouze moje idealizace, možná telepatie. Čekám, až mi to nějaký odborník na mysl druhých vysvětlí.

Do té doby však můžu jen čekat. Zaklapávám knihu, nechávám kolem sebe proplouvat krajinu i texty písniček a až do konce jízdy nevědomky hypnotizuji ten nádherný pugét rudých růží.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum | Web | 20. května 2018 v 15:24 | Reagovat

Nejsi nemocná, jen ti chybí motivace k bytí!
Kluci nejsou všechno. A vlastně nejsou vůbec nic (z hlediska věčnosti)! :)

2 Lucy | Web | 20. května 2018 v 18:37 | Reagovat

Krásný článek♥
Určitě tě někdy čeká něco podobného. Jako všechny ostatní, kteří si v tuto chvíli říkají, jak zemřou samy a další kecy. NA každého tu někdo čeká. Vše má svůj čas.

3 -DarkSoul | Web | 20. května 2018 v 21:30 | Reagovat

sakra jo. chci říct, že nemám ráda zpovědi o klucích a o lásce. Samozřejmě, u sebe si taky stěžuju, ale přijde mi to mírně jiné...stejně jako tohle. Není to jenom vyplakání, je v tom něco z umělce. Přemýšlíš, jak dát větu dohromady, aby zněla správně, a tak by to mělo fungovat u každého, kdo se rozhodne veřejně psát.
"a nevědomky hypnotizuji ten nádherný puget rudých růží." - jo, takhle se zakončuje článek.

4 zamotana | Web | 22. května 2018 v 16:26 | Reagovat

[1]: Nemocná jsem, tenhle článek nevyjadřuje všechno, ale o tom bych radši pomlčela. S druhým řádkem souhlasím. Na světě existuje mnoho zajímavějších věcí, jenže se děvčata jako já stejně budou zabývat malichernostmi. :D

[2]: Díky, snažila jsem se vypsat ze všech svých pocitů a dost mi to pomohlo, teď nad tím už tolik nepřemýšlím. A sama snad nezemřu, když už, tak si pořídím kočku. :D :-)

[3]: Já upřímně taky ne, ale člověk si prostě občas potřebuje nějak ulevit, nebo jak bych tenhle článek popsala. Stvořila jsem ho hlavně kvůli sobě. Je to proud myšlenek, který jsem se snažila nějak usměrnit, aby dával hlavu a patu, tak jsem ráda, že se to nakonec podařilo. ;-)

5 erin-dixx | Web | 29. května 2018 v 5:18 | Reagovat

Miluji růže

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama