#3 povinné kurzy

17. června 2018 v 15:43 | sportovní antitalent |  věci, co nesnáším
V pátek večer jsem se vrátila z turisťáku. Na začátku nevypadal tak strašně, ale nakonec jsem si uvědomila, že kdybych ho neabsolvovala, taky bych nějak přežila. Nutit studenty povinně do nějakých kurzů, tvrdit, jak je to výběrové, a potom si s obsazením stejně dělat, co se vedení zachce, se mi zdá jako přežitek.

Nemám nic proti sportu. Děti by měly sportovat. Na našem gymnáziu máme tolik sportovních lidí, že by je k tomu dokonce ani nemuseli nutit. Potom jsou tu ti, kterým trocha pohybu jen prospěje. Takže to dobrá věc možná je. I když povinný lyžařský výcvik v prváku už nikdy nikomu neodpustím. Navěky zůstane mojí noční můrou. Poprvé jsem stála na lyžích a učitelka si mě podávala na chleba, bylo jí jedno, že mám slzy na krajíčku a vážně se snažím ze všech sil, prostě jsem byla nula, která nemá na gymplu co pohledávat. Vydržela jsem dva dny a potom lehla s chřipkou. Zdraví mi to poznamenalo na několik dalších měsíců, protože jsem měla zakázáno se i na sekundu zastavit a oklepat si sníh přilepený na těle. Sebevědomí na nule. Ano, budu tvrdit stále, že na lyžák měli jen ti pokročilejší, protože si učitelky stejně chtěly jen udělat příjemný výlet, a začátečníci se to naučí v klidu sami s rodiči, pokud mají zájem.

Na turisťáku na Slovensku nebyl sport tím hlavním problémem. (Jen ta kondička mohla být lepší.) Jela jsem na něj stokrát raději jak na cyklisťák, kde bych si i přes nechuť musela kupovat kolo. Mohli jsme si vybírat, ale některé turisty stejně donutili jet na kolo. Tak výběrové nebo nevýběrové? Vyberte si.

Nejhorší bylo vydržet týden s lidmi. Začínám si připadat jako ten nejasociálnější člověk světa. Každý večer po túře jsem se schovala pod peřinu a psala esemesky nebo povídky na mobilu, protože jsem s lidmi nechtěla trávit ani minutu. Nesnáším karetní hry. A flašku. Nesnáším otravný lidi, kteří mi neustále lezli na nervy. Nesnáším debily, kteří mi vydrželi několik hodin v kuse narážet do sedadla v autobuse. Nesnáším ukecaný lidi, kteří ani na chvilku nedokážou zmlknout. Prostě by bylo nejlepší, kdybych tam vůbec nikdy nejela. Cítím se hrozně. Méněcenně, uraženě a asociálně.

Jediné pozitivum - asi jsem v tom nebyla sama. Zdravím kluka, který seděl na chodbě a poslouchal hudbu raději, než aby byl v pokoji s extroverty. Virtuální plácnutí!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka | Web | 17. června 2018 v 16:14 | Reagovat

My měli v prváku na střední lyžák a ve čtvrťáku vodák, vlastně si nepamatuju, jestli to byly povinné kurzy... Lyžák mě moc nebral a vlastně jsem se už po příjezdu těšila na odjezd, protože nejsem zrovna super lyžař, ale vodák jsem si užila dost. :-) To mě baví, na vodě jsem byla několikrát a vždycky super zážitek. :-)

2 M. | Web | 19. června 2018 v 10:37 | Reagovat

Souhlasím snad úplně s celým tvým článkem. Na našem gymplu si teda opravdu můžeme vybrat, ale na lyžák jsem byla donucená jet rodičema, taky jsem byla začátečník. Od turisťáku jsem na lyžích nestála, protože mám hrůzu z dalšího podobného pádu, který jsem tam předvedla před celou třídou a dalšíma lyžařema.

3 zamotana | Web | 19. června 2018 v 18:47 | Reagovat

[1]: Vodák nás nečeká (naštěstí :D), ale lyžák byl teda peklo. Věřím, že na vodě to bylo asi tisíckrát zábavnější, a hlavně se tam tolik nejelo na výkon, jako na lyžáku, kde po nás učitelky po jednom dni na lyžích očekávaly zázraky. Hned druhý den jsme jeli 15 km. :D

[2]: To je mi líto. Já jsem padala každou chvílí a bylo mi trapně. Jsem ráda, že jsem si aspoň teď ve druháku mohla vybrat turisťák místo cyklisťáku. Nakonec jsem vybrala ještě celkem dobře (v rámci možností) :-D

4 Heaven | Web | 27. června 2018 v 17:01 | Reagovat

My jsme měli na lyžáku štěstí v tom, že učitelé měli pochopení i pro největší telata jako jsem já :D nakonec mně lyžovat bavilo, ale štvali mně spíš jiné věci :)
Turisťák jsme měli  ve druháku. Nevím, co jsem čekala, rozhodně to bylo víc jako škola, než jako výlet. Museli jsme dávat maximální pozor, když nám průvodně v jeskyních něco říkal, abychom to mohli vyplnit v pracovním listu :D Nebylo to úplně strašný, ale nic mi to nedalo. Každopádně vydržet s některými spolužáky je na bednu :D

5 zamotana | Web | 28. června 2018 v 15:06 | Reagovat

[4]: To jste měli štěstí, u nás mi učitelé připadají jako trenéři, které zajímá jen výkon a výsledek. A všichni gymnazisté by měli být zároveň i vynikající sportovci. Pracovní listy jsme naštěstí neměli a spolužáci byli v rámci možností fajn... ale stejně si budu stát za svým, že tyhle povinné kurzy jsou přežitek :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama