Když je o hodině nuda

10. srpna 2018 v 11:43 | umělkyně |  čáry máry
Myslím, že to se někdy stalo každému, ať už má školní docházku jakkoli dlouho za sebou. Učitel mluví monotónním hlasem, o nezajímavém tématu, u nás často bojuje s projektorem a žáky ignoruje, případně sedíte vzadu a téma hodiny k vám vůbec nedoléhá... Mé ctěné místo je povětšinou v předních lavicích, ale téměř celou biologii v prvním ročníku jsem strávila vzadu (ale zase ne natolik, abych se stala tajným pozorovatelem, a ne příležitostným kreslířem), a protože mě teorie o kytičkách příliš nezajímala, nudila jsem se. Ale nejen o biologii.

Většina žáků to vyřeší tak, že si začne povídat s jinými žáky. Šeptem, který se pak změní v davové syčení hadů. A potom tu jsem já, která s nikým nesedí - částečně kvůli tomu, že nikde nedokážu zapadnout, částečně i z vlastní iniciativy, protože po tři čtvrtě roce stráveném s otravným sousedem jsem nejraději o hodinách jen sama se sebou - a tak si nikdy nezapomene tužku. Lépe několik. A gumu, kdyby se náhodou něco nepovedlo.

Předem upozorňuji, že se nejedná o žádná umělecká dílka. Spíš rychlé a rádoby vtipné kresbičky. Někdy jsem si taky musela psát zápis, abych z těch předmětů úplně nepropadla.


To je prosím ilustrace cytokineze, aneb rozdělení buněk. Jako obvykle mi to připomnělo úplně něco jiného než mělo.

Nakreslila jsem si průduchy a připadalo mi vtipné do průduchové štěrbiny nakreslit zuby. Ale proč ne, vždyť průduchy slouží k dýchání a nám ústa občas taky, tak co!

Klenot celého sešitu - aneb když vám pestík připomněl kuřecí paličky a hlávka nebo palice pro vás rozhodně nejsou druhy květenství.
(U popsaného pestíku je tady nečitelně připsáno Dobrou chuť. Hned jsem dostala hlad.)

Ilustrace k zápisu o kapradinách. Pracovně nazváno "kapradí slečna".

Omlouvám se za kvalitu fotky - tahle kresbička byla příliš maličká -, ale doufám, že dobře rozpoznáte tento houbový pár - nakresleno při hodině, kdy jsme rozebírali rozmnožování houbiček. Naše učitelka to tenkrát vzala lehce romanticky...

Vchod do jiné dimenze a Pinocchio. Už jsem zapomněla, proč jsem ho vlastně kreslila. Nejspíš někdo tak lhal, až se mu skutečně zvětšil nos.

Od biologie se přesouváme k chemii aneb grafické znázornění vody dle chemického analfabeta. "Vodák" je ale celkem roztomilý, nemyslíte?

Charakteristika: Pozor, magor! Aneb když si při ZSV připadáte jako pacienti psychiatrické léčebny. (A co se teprve stane, až z tohoto předmětu budu maturovat.)

Úchopový reflex v akci - aneb jak nám učitel vyprávěl o tom, jak ho testuje na vlastních dětech. Za odměnu je na zácloně zavěšen on sám alespoň v mém sešitě.

Nejdříve to vypadalo jako nevinná kresba v kubistickém stylu, ale po chvíli se ohlásila puberta. A navíc se tento obrázek nachází přímo vedle nadpisu "Inteligence." Inteligence a puberta viditelně nejdou ruku v ruce.

Kdo by se před tou sociologií raději neschoval v rakvi... (I když tady to vypadá, že panáček spíše prosazuje dominanci.)

Magický čtyřúhelník přecházející do tmy... V mém vlastním slangu by to byla docela dobře použitelná nadávka. Tento graf by nikdy neměl mít strany stejně dlouhé, protože je to v praxi nemožné, ale já jsem měla holt jiný názor. Všechny ekonomy bych s chutí poslala do magického čtyřúhelníku.

A na závěr, protože jsou hodiny ekonomie velmi vyčerpávají, je tady znázorněn nejeden student po jejich absolvování. Dobrou noc!

Snad jsem vás alespoň trochu pobavila. Kdybych měla vyjmenovat všechny své šílené mnemotechnické pomůcky a divné nápady ve všech předmětech dohromady, nevím, jak dlouho bychom tu byli. Možná ještě další kresbičky vytvořím - vůbec jsem se nepodívala do sešitů na dějepis a zeměpis! U nich třeba zase příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Snílek | E-mail | Web | 10. srpna 2018 v 17:57 | Reagovat

tak na sešit z dějepisu jsi mě navnadila, fakt by mě zajímalo, co bys tak mohla mít třeba u 30ti leté války, hihi, protože tvoje kreativita patrně nezná mezí, moc milý článeček :-) já si i na vysoké během přednášek občas něco mimo napíšu, většinou nějaké povedené hlášky, kreslit mě nikdy moc nebavilo :D

2 Ginger White | Web | 11. srpna 2018 v 10:58 | Reagovat

Jsi velmi kreativní. Moje sešity vypadaly dost podobně. Seděla jsem na střední v první lavici a nějací učitelé, protože jsem měla většinou dobré známky, i když jsem ty hodiny nevnímala, tak mě nechávali kreslit si, jak chci. :-D

3 Zlomený meč | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 17:58 | Reagovat

Cytokineze a kubismus mě pobavily asi nejvíc, hádej proč :D

4 zamotana | Web | 15. srpna 2018 v 11:04 | Reagovat

[1]: To by mě taky zajímalo, co k tématu třicetileté války nakreslím... Zatím jsme ve druháku ukončili středověk, tak na podzim uvidíme. :-D Hlášky jsem si taky zapisovala, ale nevím, jestli bych je úplně mohla prohlašovat veřejně, vzhledem k tomu, že si náš učitel chemie oblíbil sloveso znásilňovat...

[2]: Díky, mám to v krvi :-D U mě to taky tolerují, protože sem tam tu hlavu zvednu a podívám se na tabuli, aby se neřeklo a dělám, že dávám pozor, a pak pokračuji.

[3]: No jo, ta věčná puberta. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama