věci, co mám ráda

#2 - procházení hračkáren

2. června 2018 v 19:25 | věčné dítě
Malá poznámka pro začátek: Ano, připravte se na to, že rubrika "věci, co mám ráda" bude z největší části obsahovat všelijaké šílenosti, které mě během prokrastinování napadnou. O své lásce k pizze se rozepisovat nepotřebuji.

Mám ráda nákupní centra všeobecně. Nejlépe ta, kde je jeden odlišný obchůdek vedle druhého. Nějaké centrum, kde můžete v klidu procházet, aniž byste se stali součástí davu, můžete si prohlížet výlohy i sledovat zpomalený chod života. Zpravidla poté cíleně zamířím do potravin nebo do obchodů s oblečením, kde v dětském i dámském oddělení neúnavně vyhledávám padnoucí šaty nebo sukni (stále marně, mimochodem). Brzy se mi do kůže vrývají popruhy od batohu, tudíž chvíli odpočívám na lavičce a když se zase zvedám, nohy mě unášejí k hračkárně. Protože když už mé hledání zase skončilo neúspěchem, něčím si tu náladu zkrátka osladit musím.

Prohlížím si ty nejhloupější hračky, po kterých malé děti šílí, nádherně zpracované figurky dráčků a koníčků, kterých pár doma taky mám, a mnoho dalších drahých a zdánlivě bezcenných věciček. Což si projdu ráda, ale srdce mě nejvíce táhne k plyšákům. Už z dálky vidím nad regály smutného opuštěného medvěda, kterého kdyby se mi povedlo vysvobodit z výšky, rozhodně bych ho jen stěží zvedla. Je velký a dobrosrdečný, přesto tam osamoceně sedí a čeká, až si ho někdo koupí. Baví mě zvířátkům vymýšlet osudy. (Tohle rozhodně není poslední článek popisující mou lásku k plyšákům, takže se těšte na další.)

Jako obvykle bojuji s touhou si pořídit roztomilou pandičku nebo tygříka. Můžu jich mít doma celou sbírku, ale nikdy jich nebude dostatek. Potom si ale uvědomuji, že už bych měla jít na vlak a pár zbylých korunek utratit za nějakou podstatnější věc. Nerada se loučím s krásnou hebkou opičkou a odcházím pryč. Ale vím, že při nejbližší příležitosti se sem zase vrátím. Jsem prostě věčné dítě.

#1 - duolingo

18. května 2018 v 17:16 | fufurufa
Po týdnu, kdy jako první článek na stránce blogu visel ten pesimistický o prezentacích - které mě teď mimochodem děsí dvě, z toho jedna, kterou udělá spolužačka a mám si k ní jen připravit povídání a vůbec nevím o čem -, přicházím znovu (častěji povinnosti neumožňují) a tentokrát s něčím pozitivnějším. V rubrice "věci, co mám ráda" budu nejen sobecky psát o sobě a svých zájmech, ale ráda bych také některé věci vám ostatním doporučila.

Jako například mobilní aplikaci Duolingo. (Myslím, že se dá spustit i na počítači, každopádně na mobilu je to praktičtější.) Pokud máte rádi jazyky, nebo nemusíte mít rádi jazyky, ale prostě se nějaký naučit musíte, protože už to vyžadují snad i na pozici uklízečky, je to ideální. V češtině zatím bohužel existuje pouze výuka angličtiny, pokud už jste ale pokročilí i v angličtině, nic vám nebrání svou jazykovou dovednost uplatnit i v učení dalších jazyků. Já se momentálně učím španělštinu a přepínání třech jazyků zároveň opravdu funguje.

Naučíte se především mnoho užitečných slovíček a také některé ty základní fráze. Naopak zde nenajdete žádnou ucelenou gramatiku, což ale není vždy na obtíž, protože si to důkladně vyzkoušíte na příkladech... které jsou často úsměvné.

 
 

Reklama